Aby zaměstnanci nepáchali nepravosti

Kdyby stál celý vozový park náležející soukromým firmám nepřetržitě zamčený v garážích za plotem, byl by v bezpečí a vše by tak mohlo být v nejlepším pořádku, kdyby byla dejme tomu stavební technika odstavená za zdí či plotem a na očích hlídačům, nemohly by vzniknout rovněž žádné škody. Ovšem současně by tento majetek nevydělával a byl by tak naprosto zbytečný.
nákladní auta

A proto se firemní vozidla pohybují po silnicích sem a tam, jezdí všude, kde je jich zapotřebí, a stavební technika je rozeseta po staveništích, tam, kde je nezbytné využívat jejích služeb. Na čemž sice vlastníci těchto prostředků vydělávají, ale mohou i tratit.
O tom, jak jsou podobné kusy techniky využívány, totiž mimo areál podniku rozhodují do značné míry i ti, jimž je tato technika svěřena k výkonu jejich profese, tedy zaměstnanci. A zatímco tito někdy využívají to, co je jim poskytnuto zaměstnavatelem, řádně, tedy tak, aby to sloužilo firmě, vyskytují se mezi zaměstnanci i ti, kdo se chopí příležitosti a jakmile sejdou nadřízený z očí, začnou vozidla a techniku zneužívat ke svému osobnímu prospěchu. Podniknou nějakou tu černou jízdu, použijí to, co mají k dispozici, k melouchaření, něco ukradnou. Nebo se tváří, jako že jedou pracovat, ale mimo dosah nadřízených vypnou motory a lenoší.
To vše se pochopitelně negativně projevuje na situaci ve firmě.
náklaďák na cestě
Především na její ekonomice. Zatímco si tím zaměstnanci přicházejí na nějako tu korunu bokem, zaměstnavatel hradí ušlý zisk či dokonce ztráty.

Mohlo by se zdát, že se s tím prostě nic nenadělá. Je přece jasné, že majitel firmy nebo řídící pracovník nemůže být současně všude, kde se právě to či ono vozidlo nebo stroj nachází. nemohou se rozkrájet. Ovšem to je pravda jen z poloviny. Dotyční nemohou být všude, ale mohou přesto vědět o všem. A to pokud si zajistí sledování vozidel. Což je unikátní možnost, jak sledovat firemní vozy a stroje i na dálku přes počítač. Kdykoliv tak lze vědět vše, co je třeba, a tím se dá zabránit i nemalým škodám.
A pokud provozujete vozidla či stavební stroje, může to skvěle posloužit i vám.

Podobné příspěvky