Běhejte pro radost i pro zdraví

Běh je vášeň. Proto není divu, že mu propadá stále více lidí. A pokud už vás to také pohltilo, tak jistě moc dobře víte, o čem je řeč. Je to sport jako každý jiný, a tak při něm vaše tělo vylučuje hormony štěstí a vy nedokážete přestat. Ovšem běh je něco víc. Důležité totiž je, že se v podstatě jedná o přirozený tělesný pohyb, na který jsme odpradávna zvyklí a naše tělo je pro něj v podstatě postaveno. A tak se tímto pohybem vracíme zpět ke své přirozenosti. Je to jako bychom znovu nalezli něco, co jsme kdysi ztratili. A ta radost z tohoto nálezu je obrovská.

běžkyně

Drtivou většinu lidí, kteří s během začnou, tento druh pohybu pohltí natolik, že již nedokáží přestat. Není proto divu, že si ráno klidně přivstanou, a ještě před tím, než jdou do práce, si vyrazí zaběhat. Proč ne. Pohyb na čerstvém vzduchu každého parádně osvěží a pomůže nastartovat váš den tak jako málokterá jiná aktivita. A výsledky pravidelného běhání mluví za vše. Pravidelně běhající lidé jsou obecně mnohem méně nemocní, nemají problémy s váhou a cítí se lépe i po psychické stránce. Lépe tak odolávají stresu a dalším náporům, a to jak těm fyzickým, tak i těm které útočí na naši psychiku. Je to jako byste pravidelně užívali nějaký kouzelný lék, který vás ochrání proti všem zlým vlivům z okolí.

běh

A skvělé je, že běh můžete provozovat snad téměř všude v průběhu celého ročního období. Jde jen o to se na takový výkon dobře vybavit. V létě je to snadné, ale co v zimě? Při běhu se člověk intenzivně potí, a tak mu hrozí prochladnutí. A s tím je třeba počítat a vyrazit ven ve funkčním oblečení, které se postará o vaši tepelnou pohodu. Takže mimo funkčních kalhot a trika vám nesmí chybět ani promyšlená bunda https://www.c-store.cz/Bundy-c61_814_2.htm, která je zhotovena z odolných a zároveň prodyšných materiálů, ve kterých vám bude teplo a budete v suchu, ať už bude foukat vítr anebo bude padat sníh.

Podobné příspěvky