Bydlet za slušné peníze jde, ale není to snadné

Vybrat si dnes byt, který by vám ve všech aspektech vyhovoval, je dnes prakticky nemožné. Bytů je totiž málo a ty, které jsou k dispozici, jsou předražené.

Bydlet za slušné peníze jde, ale není to snadné

Když pomineme začátek devadesátých let, kdy vypadalo, že je možné úplně všechno, nebyly byty nikdy kdovíjak levné, právě naopak. I tak by většina obyvatel naší země raději žila v menším, ale svém vlastním obydlí než u někoho v podnájmu. Našetřit si ale dnes na byt není vůbec snadné pro normálně vydělávajícího člověka. Situace s nemovitostmi je klasicky nejhorší v Praze, ale ani jiné kraje nezaostávají. Ceny bytů, nemluvě o rodinných stavbách, jsou opravdu na docela vysoké úrovni, což ale není nejhorší. Nejhorší je, že ceny budou ještě nadále růst.

Klid na gauči

Pokud tedy plánujete v budoucnu investovat své peníze do bydlení, musíte si buďto našetřit opravdu hodně, nebo se pokusit o získání hypotéky. Raději to udělejte co nejdříve, jelikož i v tomto směru to jde od desíti k pěti. Banky, co se hypoték týče, již nemají v blízké budoucnosti být tak vstřícné jako dříve. Není tedy od věci raději začít šetřit na něco levnější, co si můžete dovolit, třeba na některý z nových moderních mobilních domů top-mobilnidomy.cz.

Špatná pověst není oprávněná

Mobilní domy předchází docela mizerná pověst, která se však v mnoha ohledech nezakládá na pravdě. Jediné, co by se jakž takž dalo uznat, je malá velikost. To je opravdu docela problém, hlavně pro větší rodiny. V případě, že jste ale jenom tři a nadále již nepředpokládáte další přírůstek do rodiny, nemusíte mít strach, že by pro vás mobilní dům nebyl dostatečně velký. Když si vyberete ten správný model, budete mít nejen dost místa, ale také plně zařízený interiér. To se vám při koupi bytu nestane.

Ložnice

Další nespornou výhodou je fakt, že tato obydlí nemají žádné základy. Zní to sice jako zápor, ale není tomu tak. Díky absenci základů můžete svůj přístřešek stěhovat kam budete chtít. Není to vhodné jen při koupi nového pozemku, ale třeba i při nutnosti se evakuovat z dané oblasti, kupříkladu během záplav či podobným přírodním pohromám. Také díky tomu nemusíte na stavební úřadě vyplňovat miliony lejster. Vystačíte s ohlášením.