Doplněk stravy

Jestliže se i vám zdá, že je v dnešní době péče o zdraví velmi jednoduchá, protože stačí brát jen pár pilulek, které se o to postarají, pak jste na velkém omylu. Většina z těchto pilulek nemají takovou moc, jak si můžeme myslet.
Je sice pravda, že doplňky stravy nám ve velké spoustě případů mohou pomoci chránit zdraví nebo alespoň napomoci k jeho upevnění, ale brát pouze doplněk stravy mnohdy prostě nestačí. Je k tomu také potřeba pravidelný pohyb ale i odpočinek.
tři citrusy
Doplňky stravy by měly doplňovat látky, které nejsou v našem jídelníčku zastoupeny v dostatečné míře. Jsou tedy nutné, pokud máte nevhodný životní styl a dochází k obrovským ztrátám nebo nedodání nutričních látek.
Nemyslete si, že všechny potravinové doplňky splňují to, co by správně měly. Některé z nich dokonce ani nemají pozitivní vliv na naše zdraví, ale mohou spíše ubližovat.
lahvička s kapslemi
Možná pro vás nebude žádnou novinkou Echinacea. Již domorodí Američané ji používali k léčbě infekcí. Popularita tohoto zázraku ale poklesla, jakmile se vynalezly antibiotika. Dnes je ale opět velmi populární a to pro léčbu nachlazení nebo infekcí horních dýchacích cest.
Určitě jste i vy už slyšeli, že vitamín C je schopný vyléčit běžné nachlazení. Studie ale ukazují, že něco takového rozhodně pravdivé není, protože vitamín C v tomto boji není o nic efektivnější, než placebo. Jestliže i přesto byste chtěli vyzkoušet použít vitamín C v boji, rozhodně to s ním nepřehánějte, protože byste si mohli podráždit žaludek, což určitě nemáte zapotřebí.
drink a ovoce
Ani zinek vám není schopný pomoci s nachlazením a nerostou po něm vlasy tak, jak by si někteří mohli myslet. Ne všechny zinkové doplňky jsou vyrobeny stejně. Výzkum ukázal, že výrobky s glukonátem zinku mají větší pravděpodobnost zkrátit délku příznaku nachlazení než zinkové doplňky.
Vitamín D vašemu srdci opravdu neprospěje tak, jak si někteří lidé myslí. Může ale pomoci zabránit kostním problémům, mezi které bychom mohli zařadit křivici nebo onemocnění kostí způsobené nedostatkem tohoto vitamínu v dospělosti. Nejvíce vitamínů D lze získat ze slunce, proto byste se mu nikdy neměli vyhýbat.