Jak dlouho vám vydrží betonový plot

Chcete-li svou parcelu obehnat plotem, aby vám zajistil soukromí, snížil hlučnost a prašnost a byl i vzhledově atraktivní, můžete se obrátit s dotazem na firmy, které nabízí k prodeji a případné montáži na klíč betonové prefabrikované dílce, známé jako betonové ploty. Sestávají z kolmých sloupků, mezi něž se vkládají do drážek tenké, ploché panely, a výstavba je poměrně rychlá vzhledem k tomu, že není nutné díly navzájem spojovat maltou nebo lepidlem.

betonový plot

Jednou z podstatných výhod této technologie, je vzhled, panely se odlévají do tvarových forem s různými vzory a tvary, beton může mít i odlišné barevné ladění, např. okrový, hnědočervený, béžový, hnědý, světle šedý, krémový atd. Panely lze také vhodně doplnit vodorovnými či svislými plotovkami z masivního dřeva.

cihlová zeď

Jak je to s erozí betonu – pokud navrhnete a vytvoříte vhodnou směs, odolnou vůči mrazu i vysokým letním teplotám, UV záření a přímému slunci, pak jde o výrobek s životností v horizontu desítek let. Máme pro to jednoznačné důkazy, které hovoří ve prospěch betonu, kupříkladu na stavbách, které jsou řadu let namáhány větrem, deštěm, sněhovými srážkami a prudkým sluncem. Jako příklad můžeme uvést unikátní technickou památku – most Duha v Bechyni, postavený v roce 1928. Zajeďte se někdy, třeba vlakem, do Bechyně podívat, abyste měli představu, jak působí eroze na betonovou stavbu, starou bezmála sto let.

Výrobci betonový plotů mohou využít moderních poznatků ze stavebního odvětví a mohou navrhnout řešení takové, které by vás, s prominutím, dokázalo přežít. V současné době je odhadovaná životnost betonových plotů v Hodoníně Montazmpc.cz (a nejen tam) na čtyři desítky let. Po tuto dobu by také stavba neměla vyžadovat žádné větší pracovní úsilí z hlediska údržby, obvykle postačí oplocení udržovat pouze v čistotě buď ručním čištěním, nebo s využitím techniky, např. tlakového čističe.

Podobné příspěvky