Jak na správný výběr slunečních brýlí? Víte, co rozhoduje a co je nejdůležitější?

Jak si vybíráte své sluneční brýle? Také podle vzhledu, jako většina z nás? I když je samozřejmé, že chceme, aby nám brýle slušeli, není to nejdůležitější.

Jak na správný výběr slunečních brýlí? Víte, co rozhoduje a co je nejdůležitější?

Zatímco v létě sluneční brýle obvykle nedáváme z ruky, v zimě už je obvykle odkládáme do šuplíku a necháváme ležet. Ale i v zimě sluníčko svítí a může nás oslnit, takže sluneční brýle je dobré nosit po celý rok. Je třeba si také uvědomit, že sluneční brýle nenosíme jen pro parádu, ale zejména proto, aby ochránily náš zrak před nezdravým UV zářením, které sluneční paprsky sebou přináší. Jak si ochránit zrak co nejlépe? Vybírejte sluneční brýle pečlivě a nekoukejte se jen po tom, jak vypadají na první pohled.

pexels-photo-2522683

Bez brýlí ani ránu

Jakmile venku svítí sluníčko, měli bychom mít sluneční brýle po ruce a opravdu nezáleží na tom, jaké je zrovna roční období. Zvláště za volantem nám slunce může nepříjemně osvítit. Dnes se brýle nosí jako jeden z nejvýraznějších módních doplňků, což určitě není chybou, protože brýle nám opravdu mohou posloužit v mnoha ohledech, ale než si je začnete vybírat podle jejich designu, zjistěte si o brýlích i něco více. Zejména je nutné zaměřit se na ochranu před UV zářením. Bez té jsou totiž už opravdu jen módním doplňkem a zrak tedy v žádném případě neochrání.

Jakmile se kouknete na štítek u brýlí a nenaleznete na něm informaci o tom, že mají brýle minimální ochranu 400 před UV zářením, ani si je nepořizujte a hledejte dál. Nemusíte mít strach, dneska všichni dobří výrobci brýlí dbají na to, aby ochrana byla dostačující, a brýle jsou přitom designově vypracované a tudíž i slušivé. Dále můžete hledat i další informace, například o tom, zda jsou brýle certifikované a mají i další složky ochrany.

pexels-photo-3062599

Polarizace

Vhodné je také pořídit si sluneční brýle polarizační, které mají díky polarizaci ještě něco navíc. Občas totiž dochází k tomu, že se sluneční paprsky odráží od předmětů a povrchů a nás pak mohou v nejméně vhodnou dobu oslnit. Tento jev se děje běžně na vozovkách, ale třeba i na horách na sněhu. S polarizačními brýlemi vás ale už nikdy slunce neoslní a vždy uvidíte dokonale.

I krásné brýle mohou zároveň slušet a chránit. Tak vybírejte pečlivě.

Podobné příspěvky