Proč slaví úspěch knížkové obaly na mobily Xiaomi

Knížková pouzdra patří k nejoblíbenějším variantám zabezpečení mobilních telefonů s dotykovým displejem. Poskytují za velmi dobrou cenu skutečně mnoho „muziky“ a především vypadají skvěle. Stěží jim z hlediska vzhledu mohou konkurovat jiné výrobky.

Klíčem k úspěchu této technologie je ovšem samotný materiál, bez něhož by nebylo možné v současné době tyto nápadité produkty vůbec zhotovit. Proč tomu tak je, a čím je knížkové pouzdro výjimečné, ve srovnání s jinými typy?

mobil v ruce

Objev jménem eko-kůže

Mnozí pamětníci dobře znají koženku, v době socialismu se z ní vyrábělo kupříkladu nábytkové čalounění, ovšem její značnou nevýhodou byla a je neprodyšnost. Základ koženky tvoří PVC, a to je právě ten důvod, proč nebylo zrovna příjemné delší sezení na koženkovém polštáři, který neodváděl pot, vlhkost a přispíval k větší tepelné zátěži.

dívka s mobilem

Uplynulo pár desítek let a na trhu se poprvé objevila eko-kůže, syntetický materiál, podobný kožence, ale s lepšími vlastnostmi. Především je prodyšný, a to umožnilo ve výrobní sféře pustit se do mnoha typů výrobků velmi levných a zároveň kvalitních a praktických. Vzpomeňme kupříkladu stélky obuvi, která zcela nahradila pravou kůži, a mimo jiné i obaly na mobil Xiaomi Módní mobil a jiných značek mobilních telefonů.

Vlastnosti knížkového pouzdra

Díky prodyšnosti eko-kůže dobře je dobře odváděna vlhkost od povrchu mobilu nebo tabletu a tím se prodlužuje jejich životnost a snižuje nebezpečí poškození elektronických součástek.

Eko-kůže je stoprocentní polyuretan, známý ze zdravotních matrací, je tedy zdravotně způsobilý pro doteky s pokožkou a neublíží vám, ani kdybyste obal vkládali do úst.

Vzhled obalů je velmi atraktivní, napodobuje pravou kůži téměř k nerozeznání a doslova vyzdobí telefon při různých příležitostech včetně těch slavnostních, jako jsou koncerty, oslavy, svatby atp.

Podobné příspěvky