Vhodné vybavení dětského pokoje, co všechno by tam nemělo chybět?

Nevíte, co všechno by nemělo chybět v pokojíčku vašich ratolestí nebo hledáte něco, čím byste jim stávající pokojíček mohli více zútulnit? Možností je hodně.

Vhodné vybavení dětského pokoje, co všechno by tam nemělo chybět?

Děti si vždycky zaslouží jen to nejlepší a to platí úplně vždy. To nejlepší si zaslouží i co se týče nábytku a vybavení ve svém pokoji. Přemýšlíte, jak oživit dětský pokoj nebo potřebujete vybavit pokojíček pro školáka a nevíte si rady? Není to opravdu vůbec těžké, jen je třeba se držet několika zásadních pravidel, aby děti měly ve svém pokojíčku bezpečno a bylo jim tam příjemně.

pexels-photo-7979757

Pozor na materiály, děti bývají háklivé

V dětství se mohou kdykoliv začít projevovat nejrůznější alergie, na to byste měli myslet i při vybavování dětského pokoje. Snažte se tedy volit materiály přírodní a hypoalergenní. Nejvhodnější je přírodní dřevo, co se týče tkanin, určitě volte bavlnu, pro děti také nejsou vždy úplně vhodné koberce, raději tak zvolte jiný typ podlahové krytiny, v kobercích se totiž usazuje prach a je pak nutné jej pravidelně vysávat, aby se tomu dalo zabránit. Do dětských pokojů volte raději kusové koberce, se kterými je méně práce, děti si pak na koberci mohou pohodlně hrát.

Vybírejte i kvalitní postel s matrací, která by měla představovat dokonalou oporu páteře. Na výběru nábytku hodně záleží zvláště u větších dětí, pokud vybavujeme pokoj menším ratolestem, máme jistotu, že přijde čas, kdy bude potřeba vyměnit nábytek za jiný, obvykle větší. Školním dětem ale psací stůl i postel či skříně zůstanou.

pexels-photo-4887157

Jak na barvičky

Zkuste si prohlédnout někde profesionální návrh dětského pokoje. Můžete nejen načerpat inspiraci, ale možná také zjistíte, že jsou pryč doby, kdy letěly pestrobarevné dětské pokoje. Barvy stěn volte střídmější a co nejvíce neutrální, prostě takové, které se dětem jen tak neokoukají. Nemusíte se pak obávat častých změn, přeci jen jsou i jiné prvky, díky kterým barvy do interiéru můžete přinést.

Vybavit dětský pokoj stojí mnoho sil i financí, proto postupujte tak, aby všechno vydrželo co nejdéle a i nábytek dneska může společně s dětmi růst.