Zdravý životní styl

Zdravý životní styl

Kolikrát jste si už říkali, že začnete jíst zdravěji, začnete více či pravidelně sportovat, prostě že uděláte něco dobrého pro své zdraví a svou kondici? Nejhorší bývá vždycky začátek. Udělat ten první krok a opravdu začít. Někoho ke změně životního stylu donutí různé zdravotní problémy. Mohou to být bolesti zad, celková špatná kondice nebo nadváha. Jakou máme mít správnou hmotnost, nám prozradí kalkulačka BMI. Jedná se o výpočet, který je závislý na výšce naší postavy, věku a samozřejmě aktuální váze. Obvykle lidé začnou řešit váhu až ve chvíli, kdy potřebují zhubnout. Ovšem není vhodné ani mít podváhu. S ní také souvisí celá řada zdravotních problémů.

hubnuti

Strava a pohyb

Mnoho lidí, po vyzkoušení různých diet, zastává názor, že jediný spolehlivý a opravdu fungující recept na zhubnutí je jednoduše nejíst. Ale tak to rozhodně není. Tělo potřebuje získávat z potraviny pravidelně vitamíny, minerální látky, ale také tuky. Jen musí být vše vyvážené a samozřejmě nesmí chybět ani zdravý pohyb. Jídlo bychom měli konzumovat v klidu, a to pětkrát denně. Rozhodně neplatí, že kdo bude hladovět, bude hubený jako proutek. To je velký omyl. Tělo není na takový režim zvyklé. A pokud už nějaké to kilo člověk tímto způsobem ztratí, tak jej zase v brzké době rychle nabere a možná ještě i o něco víc. Dostaví se totiž tzv. jojo efekt.

cviceni

Tělo potřebuje pohyb. Ani omezení a úprava jídelníčku nepřinese očekávaný efekt, pokud se nebudeme hýbat. Rozhodně se z nás nemusí stát profesionální sportovci, ale pravidelný pohyb potřebuje každý. Ať už je to prostý běh, kolo, plavání nebo jen delší procházka. Pokud nám skutečně nezbývá mnoho času na sport a odpočinek, pak můžeme tělo protáhnout i při běžných každodenních činnostech. Místo výtahu jít raději po schodech, dojít dvě zastávky pěšky nebo zaměnit auto za kolo.

Podobné příspěvky