Ženská zvládne nemožné

Ženy byly od pradávna uctívány za to, co vše zvládnou. Jsou nositelkami nového života, ochránkyněmi rodinného krbu, pečovatelkami, hospodyňkami, kuchařkami a v moderní době také manažerkami, lékařkami, advokátkami. Žena v dospělosti zvládá několik rolí najednou a ve své podstatě o tom ani nepřemýšlí.
Když přijde správný čas, porodí dítě, pečuje o něj a bere to tak nějak automaticky. Tráví s ním veškerý čas dvacet čtyři hodin denně a hrozí se doby, kdy se bude muset od dítěte vzdálit, nebo vrátit do zaměstnání.
Ke své roli matky zvládá ještě péči o domácnost a v pozdějším věku dítěte i onu zmiňovanou práci.
platící blondýna
I když se říká, že rodičovská dovolená není žádný med a už vůbec ne dovolená, pak nástup zpět do zaměstnání je ještě horší. Během doby, kdy byla matka s dítětem doma, se dal čas organizovat. Když dítě nastoupí do školky a matka do práce, neznamená to, že nyní je vše vyřešeno. V ideálním případě je dítě zdravé a neonemocní ihned první týden po nástupu do kolektivu, jak to bývá zvykem. I když proběhne nástup dítěte do školky celkem hladce, musí máma během rána stihnout odvézt dítě a být včas ve své práci. Odpoledne totéž, jen v opačném pořadí. K tomu nákup, úklid v domácnosti, uvařit večeři, pohrát si s dítětem, vyprat a vyžehlit prádlo a večer padnout do postele unavená, jako by složila vagón uhlí.
Takovéto tempo často táhnou mámy dlouhou dobu, kdy se v nich hromadí únava, stres, neustálé termíny, povinnosti.
zaměstnanci v oblecích
V rodině však nejsou jen děti a mámy, ale i tátové. I když je maminka schopná a veškerou práci dělá jistě ráda, musí myslet i na sebe, svůj život, regeneraci, volný čas a hlavně odpočinek. Jednoho dne se totiž může stát, že tělo řekne dost, a vyřadí se na nějaký čas z provozu.
Aby se tomuto předešlo, je vhodné, aby každá máma, ať už je zaměstnána sebevíc, našla několikrát v týdnu čas pro sebe. Ať už je to chvilka ve formě relaxace ve vaně, četba oblíbené knihy, nebo návštěva fitness, kosmetiky či masáže. Odreagovat se dá dobře také formou posezení s kamarádkou, u dobré kávy, či sklenky vína. Nejedná se o únik od povinností, rodiny či dítěte, ale o udržení se v kondici jak fyzické, tak psychické a to je, u tak důležité role ženy, potřeba.