Český hokej

Zřejmě nejoblíbenějším sportem v České republice je hokej. Každoročně se čeští hokejoví fanoušci scházejí při mistrovství světa u televizních obrazovek, aby mohli fandit českému hokejovému týmu. Každé české vítězství je náležitě zapito a za zlatou medaili jsou čeští hokejisté slavnostně uvítáni na letišti. Po porážce však jde vlastenectví stranou a hokejisty přivítá po jejich návratu domů jen hrstka věrných fanoušků.

Malý hokejista

Jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších českých hokejistů je Jaromír Jágr. Tento kladenský rodák působil několik let v kanadsko americké NHL a v mezinárodní lize KHL. S českým týmem vyhrál dvě mistrovství světa a olympijský turnaj v Naganu v roce 1998. V současnosti hraje za český klub Rytíři Kladno. Dalším skvělým českým hokejistou je brankář Dominik Hašek. Tento vynikající brankář pomohl svým nenapodobitelným střežením branky svým spoluhráčům k mnohým vítězstvím. V roce 2015 bylo jeho číslo 39 slavnostně vyřazeno. 

Hokejisté

Bývalým českým hokejovým brankářem, vlastníkem několika zlatých a bronzových medailí je Milan Hnilička. Několik let působil také v politice, dnes je Milan Hnilička manažerem národního týmu. Vladimír Růžička je bývalý hokejový útočník. Na vítězném olympijském turnaji v Naganu byl kapitánem českého týmu. Svou hráčskou kariéru ukončil v roce 2000 a začal se věnovat roli trenéra. Bývalý český hokejový útočník Martin Ručinský získal několik zlatých a bronzových medailí. V roce 2015 ukončil svou sportovní kariéru. Hokejový útočník Tomáš Plekanec získal jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile v mistrovství světa. Zlatou medaili získal v mistrovství světa juniorů v roce 2001. Několik let působil v NHL, v současnosti hraje za klub Rytíři Kladno. Bývalý český hokejista Petr Čajánek, držitel několika zlatých a stříbrných medailí, svou sportovní kariéru ukončil po neúspěšném zápase v roce 2015.