Nešťastný vztah – jak si s ním poradit?

Došli jste po dlouhých letech či jen pár dnech vzájemného pouta se svou polovičkou k závěru, že společně netvoříte ideální pár a nejlepší by pro oba bylo ukončit toto trápení, avšak obáváte se lítosti? Každé odloučení je provázeno smutkem, přičemž nezáleží na tom, zda v tu chvíli považujete svůj verdikt jako nejlepší. Myslet však musíte i na sebe a svou budoucnost. Co tedy zvážit, než si usmyslíte definitivně ukončit vše, co se aktuálně mezi Vámi nachází, nebo naopak dát ještě jednu další šanci a doufat ve vyvrcholení situace do dobrého konce?

starší pár

Vypracujte si seznam, proč v takovém vztahu pokračovat a proč naopak prchat. Nepodceňujte zvážení všech kladů a záporů a co pro Vás z takového spojení skutečně plyne. Vytvořte list, kde si na jednu polovinu napíšete důvody, proč chcete s osobou nadále zůstat a pokusit se zachránit a slepit jej zpět ze střípků, co zbyly, kdežto na opačné straně zmíníte, co Vás vede k pochybnostem a v čem by Vám rozhodně prospělo osamostatnění.

Především se nenechte ovlivnit okolím a dívejte se na věci ze své vlastní perspektivy. Jedině tak dospějete k pro Vás nejlepšímu řešení. Nikdo jiný nikdy nebyl ve Vaší kůži a plně nezná Vaše pocity, nemůže porovnat Vaše plusové i negativní zkušenosti, a tak ani vyhodnotit, zda byste měli vyškrtnout toho druhého jako minulost, nebo ve své životní cestě pokračovat dohromady. Možná se Vámi učiněné rozhodnutí nejprve nebude zdát jako to správné, každopádně třeba bylo nevyhnutelné a potvrdí se zde v následujících měsících motto, jež říká, že všechno špatné je přeci jen k něčemu dobré.

stará paní

Dejte si pauzu. Méně radikální než bezhlavé rozcestí za vidinou lepších zítřků. Takto si zkusíte, jak byste na denní bázi fungovali bez dalšího stýkání se s osobou a na základě toho budete moci lépe posoudit, zda se cítíte o něco lépe nebo naopak mizerně a nedovedete si takto představit ani další vteřinu.

Podobné příspěvky