Na našem venkově se kultura drží jako něco, čeho je potřeba si vážit, jako odkaz našich předků nám. Kulturní akcí na vesnicích potom je od mysliveckých či jiných plesů, v plesové sezoně, až po dětský den pořádaný místními nadšenci.

divadelní sál

Ke kultuře vesnic patří také dobrovolné hasičské sbory, do kterých se často zapojují i oddíly dětí a následně mezi sebou pořádají jednotlivé vesnické oddíly závody, s přidruženou hudbou a zábavou až do večera. Větší vesnice mají též například recesní divadelní spolek, kulturní spolek, který pořádá pravidelně setkání rodáků a podobně.

A v naší vesnici máme již mnoho let jako kulturní akci pořádání pálení čarodějnic, kdy je obvyklé i zásah místního podnapilého hasičského sboru po tom, co vzplane po poryvu větru i co nemá. Hraje živá hudba, lidé se baví, opékají špekáčky, griluje se, staví se májka a všichni odchází domů pozdě večer, někteří to zvládnou až ráno. Další krásnou kulturní akcí je rozsvícení stromečku na začátku adventu, což se pořádá téměř v každém městě. U nás půl hodiny před rozsvícením, pustí pan starosta do místního rozhlasu vánoční hudbu a to už všichni vědí, že je ten správný čas vyrazit na náves, kde je připravený ozdobený stromeček, v obecním úřadu je občerstvovací stanice v podobě svařeného vína a punče, sladkostí a cukroví od každé hospodyňky pro každého, kdo bude mít chuť a samozřejmě nezapomínáme ani na naše mladé, pro ty zde máme zdarma čaj na zahřátí. Děti běhají sem a tam, těší se na rozsvícení stromku, celá vesnice se sejde. Potom všem popřeje pan starosta krásné svátky a začne se odpočítávat. Dětské hlásky křičí tři, dva, jedna, hurá a stromeček se rozzáří stejně jako oči dětí. Celá vesnice je spojena do jednoho velkého davu, zpívají se vánoční koledy a nastolí se tím i lepší sousedské vztahy, když si sousedé, co se nemají v lásce, příliš přihnou svařeného vína a celou akci zakončí k ránu v místním pohostinství, to jsou potom všechny spory zapomenuty.
divadelní sál

Kulturu nalezneme všude, stačí se jen dobře dívat. Nalezneme jí v ulicích velkých měst, divadelních sálech i obyčejných vesnických návsích.