Podlehnout můžete bez ohledu na věk

Společenské hry jsou vhodnou zábavu a vyplněním volného času nejen v kruhu rodinném, ale i v partě dobrých přátel a užít si je můžete i s úplně cizími lidmi. V Čechách je oblíbenou karetní hrou snad všech generací prší, mariáš nebo žolíky. Ale každý už jistě slyšel o pokeru. Kde a jak vůbec tato karetní hra vznikla? Možná vás překvapí, že její kořeny sahají do dalekého středověku, původ má zřejmě v jedné z perských her.
kostky, karty a žetony

Hraní s pouhými třemi kartami se postupně rozšířilo po celé Evropě, ze západní části se dostalo i do Anglie. Předchůdci pokeru se během několika desítek let proměnily v karetní hru „poker“ . Zhruba před čtyřiceti lety se pak onen pověstný poker stal neodmyslitelnou součástí hazardních her v amerických kasinech. A jak jinak, netrvalo dlouho a tato hra se dostala i k nám do Evropy. Těžko říci, proč se právě poker stal tolik oblíbeným, ještě více příznivců si však dokázal získat díky internetovému spojení, dnes není nic neobvyklého zahrát si, aniž byste vůbec opustili pohodlí svého domova. I když atmosféru kasina či herny to určitě nenahradí. Ale stále více hráčů svědčí o tom, že se jedná o velice oblíbenou on-line hru.

Hraní jako takové se může stát závislostí, stejně jako cokoliv jiného, každý by měl znát svoje hranice a brát ho jak koníček a rozptýlení, nikoliv jako náplň a střed svého života.
karetní postupka

Čím tedy dokázal zlákat statisíce lidí žijících na této planetě? Zřejmě to bude pravidly, která nejsou nijak obtížná, samotná hra nevyžaduje zvláštní schopnosti ani nadprůměrnou inteligenci. Hrát pro radost, to je určitě v pořádku, ale čekat, že zrovna vy budete patřit mezi ty vyvolené, kteří díky pokeru pohádkově zbohatnou, je naivní.

Hraní se určitě nevyhýbejte, zkusit se má všechno, ale podlehnout mu, to už je špatně. A tak si hrajte, bavte se, užívejte si s pokerem, ať už opravdovým nebo jen tím virtuálním, ale hlavně, buďte pořád sami sebou a nenechte se jím pohltit zcela.