Ryze mužské sporty

Vzhledem k odlišnosti nejen stavby těla, ale hlavně míry testosteronu, vyhledávají muži, oproti ženám, sporty často nebezpečné. A mnohdy takové, které jim zvedají adrenalin v krvi. Nejspíš  v nich dřímají instinkty z dávné minulosti, z doby, kdy se každý den vydávali na lov. Aby obstarali potravu pro svoji skupinu. Jedním z nejvíce obdivovaných a provozovaných výhradně muži jsou smíšená bojová umění MMA. Z anglického Mixed Martial Arts. Ve kterých je obsažen jak zápas řeckořímský, Sambo, Thajský box, TaekWon-do či brazilské Jiu Jitsu. Ve všech těchto zápasech hrozí velké riziko zranění.

Závodní jízda

Protože je v nich dovoleno provádět i tvrdé údery a nebezpečné postrkování. Odměnou je zaručená dávka adrenalinu a uspokojení prapůvodního pudu každého muže – bojovat. Druhým mužským sportem, který vyžaduje sílu, vytrvalost a přesnost je dřevorubectví. Pod názvem Timbersport je provozován po celém světě. Jedinými nástroji, kterými se v něm bojuje je jednoruční pila, nebo sekera. Závody bývají rozděleny do několika disciplín, které musí být v daném čase splněny. A po zásluze odměněny. Největší devízou pro závodníky je zkušenost. Jak s nástroji tak materiálem, který slouží svému účelu.

Trénink

Jedním z důvodů, pro které muži vyhledávají nebezpečné sporty je fakt, že mohou světu ukázat svoji odvahu a sílu. A mužnost, kterou na nich tolik obdivují ženy. Ragby umožňuje přesně tento druh zápasu. Ve kterém sice také někdy teče krev a občas někdo přijde o zuby. Ale hráči se rekrutují ze svalnatých a rychlých mužů. Obdobou této hry je Americký fotbal. Týmová hra, ve kterém se jde od začátku tvrdě za vítězstvím. Nelítostné střety na hřišti jsou pravidlem. A velkým štěstím je absolvovat zápas bez vážnějšího poranění. Závody aut jsou rovněž dominantním mužským sportem. Ke kterému sice není potřeba každodenní trénink na posilovacích zařízeních. Jezdci Formule 1 musí být absolutně klidní a svoje auto musí ovládat bezchybně. Protože při rychlosti 300 km v hodině i to sebemenší zaváhání je zaplaceno životem.