Sport o dovolené

Během dovolené, strávené na břehu jezera či přehrady v tuzemsku, si mohou do svého programu zařadit sportovní aktivity všichni, kdož rádi sportují. Kromě plavání jsou nejčastěji využívány ke zdravému pohybu šlapadla a lodičky a kánoe. Na kterých  je možné vyplavit během dvou hodin potřebné množství endorfínů. A ještě k tomu dopřát tělu dostatek pohybu. Pro milovníky rychlosti, která způsobí vítr ve vlasech, jsou dobrým řešením vodní skútry. Které už v současnosti bývají k dispozici ve všech půjčovnách na březích přehrad. Během dovolené u jezera je vhodnou sportovní aktivitou potápění. Pozorování podvodních krás, ať už při šnorchlování, nebo při potápění ve speciálních brýlích, bez dýchacího přístroje, přináší nejen potřebný pohyb, ale hlavně nezapomenutelné zážitky. Pokud se rozhodnete vyzkoušet potápění u moře, určitě si pořiďte nezbytnou výstroj. Podmínky pod hladinou moře jsou naprosto rozdílné. A bez neoprenu a dýchacího přístroje to raději nezkoušejte. 

Vodní sporty

Pobyt u moře nabízí rovněž mnoho sportovních aktivit, které je tam možné provozovat. Kiteboarding je jednou z nich. Při které namísto vodního skútru rychlost vašeho pohybu na wakeboardu určuje pořádný drak a vítr. Před prvním vyjetím na mořskou hladinu je potřeba absolvovat během jednoho dne nezbytný kurz. Ve kterém se dají zvládnout všechny potřebné instrukce k bezpečnému sportování. Stejně tak Aquaskipping. U kterého není potřebné palivo, ani žádná speciální výbava. K jeho provozování stačí pružinami poháněný, v současné době často vyhledávaný, vynález.

Sportovní aktivity u moře

Přináší zábavu a pro všechny, kteří ho zvládnou zaručuje, že se při něm ani nenamočí. Jetpack je disciplína určená pro odvážlivce, kteří pomocí tryskového batohu létají jako hrdina ve Spidermanovi. Nad vodní hladinou lze během dovolené provozovat i Flyboarding. Který umožňuje nejen let nad ní, ale i skákat po ní, anebo si plout pod ní. Tento sport vyžaduje delší čas na přípravu. Zaručuje všem, kteří touží po důkladné dávce adrenalinu, že jim bude splněna. V případě, že budete chtít využít s přáteli hotelový bazén, určitě si zahrajte podvodní ragby. Je to sportovní aktivita, která rovněž stojí za vyzkoušení.