Kolo s vlastním pohonem

Spojuje výhody

Tímto dopravním prostředkem jezdí hodně lidí, a to třeba do práce, protože je to levná možnost a pohyb navíc propívá našemu zdraví. Zároveň nemusíme nic moc řešit, protože na něj sedneme, kdy chceme a můžeme vyrazit. Oproti takové chůzi je to o dost rychlejší způsob. Samozřejmě záleží dost na počasí, protože jet v prudkém lijáku zrovna není úplně ideální.

kolo s baterií

Přes sezónu však na silnicích potkáme řadu cyklistů. Stále častěji mají kola s elektrickým motorem, která nám výrazně pomáhají. Při jízdě se tolik nenadřeme a zároveň urazíme delší vzdálenost. Stále se však jedná o kola, takže můžeme šlapat dle svého uvážení. Zároveň tím dobíjíme baterii, a proto kombinovaným režimem můžeme na jedno nabití ujet rozumnou vzdálenost. Samozřejmě nějakou energii ušetříme i plynulou jízdou. S takovým kolem si můžeme udělat výlet na vzdálenější místo. Počáteční investice se tedy řadě lidem může vyplatit.

Nejsou stejná

Když se podíváte na nabídku v kategorii elektro, tak produktů je dost velké množství, ovšem každý z nás by jej chtěl používat k určitému účelu, a proto je zapotřebí podle toho taky vybírat. Přeci jen se tu bavíme o částkách v řádech desítek tisíc, a proto je potřeba vybrat si dobře, abychom na kole jezdili rádi a splňovalo všechno, co chceme. Můžeme si je rozdělit na městská, cestovní a terénní.

elektrické kolo

S městským těžko pojedeme někde v náročném terénu v lese. Dále tu platí zásady, jako bychom vybírali běžné kolo. Je tedy zapotřebí vybrat vhodnou velikost a nejlépe se na něm i projet, abychom zjistili, jestli nám vůbec vyhovuje a případně se přesunout na jiné. Co se týče dojezdu, tak záleží, k jakému účelu jej chcete. Na dojíždění pár kilometrů do práce jej zase tolik řešit nemusíme, ale pro vzdálenější jízdy v náročném terénu už to řešit musíme. Rovnou si na kolo můžeme koupit výbavu, která nám zpříjemní cestování.

Podobné příspěvky