Technika, která je pro nás normální

Díky moderní technice máme domov plný možností, jak si dopřát více času na cokoliv jiného než dělání domácích povinností. Technika nám umožňuje dělat věci s větší grácií a elánem, který bychom jinak bez techniky neměli, protože by nás to nebavilo. Lidé dříve moderní techniku neměli a neznali tyto způsoby, proto jim to ani nepřišlo divné a zdlouhavé něco dělat ručně, jako to dnes přijde nám, když něco musíme dělat ručně. Byli na to zvyklí a nebylo jim to ani nepříjemné, je totiž pravda, že byli trochu více zapálení a nebyli tak líní, jako jsme nyní my. My jsme totiž zvyklí na to, že roboti za nás udělají všechno a nedejbože, když se takový robot porouchá, to si pak hned musíme koupit nového.

technika

Ale vzpomeňte si na to, jak jste žádného robota neměli a museli jste všechno dělat ručně. Byli jste tak znechuceni, jak jste dnes? Nechtělo se vám do toho podobně jako dnes, nebo jste to prostě udělali? Odpověď bude znít asi tak, že jste to prostě a jednoduše udělali, protože jste neměli na výběr a nechat to tam ležet třeba celý týden nebyla moc dobrá volba, tak jste raději zatli zuby a prostě jste to udělali.

technika

Nyní když se vám porouchá například myčka a vy musíte cokoliv umýt v ruce, je to šílená otrava. Dříve tomu tak nebylo, jasně, že se vám do toho nechtělo, ale nebylo to tak silné jako dnes, to je jasné. Je t o z toho důvodu, že nyní jsme už zvyklí na to, že to za nás dělá myčka, dříve jsme na nic takového zvyklí nebyli. Nyní navíc víme, že to za nás může ta myčka udělat, tak nám to přijde jako hloupost něco dělat ručně a ona to blbost vlastně je, když to myčka může udělat bez sebemenšího vyčerpání, a navíc je to levnější, my bychom vyplýtvali více vody, a ještě by nám to přišlo náročné, myčka to zvládne za nás a ještě ušetří vodu, jak jsme již zmínili. Nyní už si zkrátka nedokážeme představit život bez techniky a vlastně si to kolikrát ani neuvědomujeme.