Tipy, jak si udržet vztah na dálku

Abyste udržela vztah na dálku, určitě potřebujete notnou dávku úsilí a optimismu. Inspirujte se našimi tipy, aby vám vztah jen vzkvétal.

Tip: snažte se na vztahu na dálku najít i něco pozitivního, nemusíte být každý den dokonale oholená a svůj volný čas si můžete plánovat zcela podle sebe

Pravidelná komunikace tváří v tvář

Ihned po probuzení odešlete vašemu milému sms, v práci naťukáte obsáhlý e-mail a večer pokračujete psaním přes whatsapp. Jste v neustálém spojení, ale nezapomínejte také na komunikaci tváří v tvář. Domluvte se na času, který se bude hodit vám oběma (záleží také na tom, kolik časových pásem vás dělí) a ten dodržujte. Je jedno, jestli se domluvíte jen na volacích sobotách, ale důležité je ty soboty skutečně dodržovat.

pár

Tip: najděte nejvhodnější komunikační kanál, který bude vyhovovat vám oběma

Malé drobnosti pro radost

Dát druhému najevo, že na něj myslíte, může být trošku těžší, než když ho máte doma, ale s trochou kreativity to také jde. Pošlete partnerovi dopis či pohled, objednejte mu balíček s jeho oblíbenými dobrotami nebo mu každý den nahrajte milý vzkaz. 

Řešte i to nepříjemné

Celou sobotu se přítel neozval. Na sociálních sítích pak vidíte, že se dobře bavil na firemním večírku. A navíc se vedle něj prsí ta nová asistentka. V hlavě se vám rozjede kolotoč žárlivosti, výčitek a možných scénářů, jak večírek skončil. Ale když si voláte, děláte jakoby nic, nechcete to kazit, tak jste se těšila, až se uvidíte. Ale i přes radost a úsměvy v sobě dusíte hněv. Tohle vašemu vztahu opravdu neprospěje. O všech pocitech a emocích mluvte narovinu. 

Tip: spory neřešte přes sms ani e-maily

srdce

Domluvte termín, kdy se uvidíte

Vztah na dálku mnohem lépe zvládnete, když budete vědět kdy a na jak dlouho se příště uvidíte. Nebuďte smutná z toho, že nemůžete dělat věci jako jiné páry. Do kina můžete zajít i s kamarádkou a volný čas věnujte sobě, vzdělávejte se, najděte si nový koníček a pečujte o sebe.

Tip: mějte doma něco, co vám vašeho partnera vždy připomene, může to být tričko, oblíbený hrneček nebo parfém

Podobné příspěvky